LOKALITA

palmovka

PALMOVKA

je křižovatkou metra, tramvají i autobusů. Veřejnou dopravou se odsud snadno dostanete kamkoli potřebujete. V současnosti dochází k rychlému rozvoji lokality. Je zde ale také řada autentických míst jako Pivní sanatorium, kde u půllitru rád sedával i Bohumil Hrabal.

driving-range

Driving range

je opravdu kousek a najdete zde driving, puttování i malý klub. Je tu také půjčovna a obchod s golfovým vybavením. Zkrátka vše, co potřebujete, abyste si udrželi svůj handicap. A místo golfového vozíku sem můžete z garáže přijet vlastním elektromobilem.

divadlo-pod-palmovkou

Divadlo pod Palmovkou

je významná pražská divadelní scéna, která po nedávné rekonstrukci opět vyprodává svá představení. Zásluhu na tom mají jak skvělí herci, tak i výběr moderních a klasických divadelních her.

thomajerovy-sady

Thomayerovy Sady

jsou místem, kde se Rokytka vlévá do Vltavy. Je ohraničená Bílou skálou na jedné a unikátním rokokovým Libeňským zámkem na druhé straně. Místo s kouzelnou atmosférou zde vytvořil slavný český zahradník 19. století Dr. Thomayer. Děti si užijí zdejší velké hřiště, také se tu můžete projet na kole, bruslích nebo si jít zaběhat z Libně až do Troje.

libensky-zamek

Libeňský zámek

prošel mnoha přestavbami, ale ta poslední, rokoková, dala zámku svůj romantický charakter. Odehrává se zde mnoho svateb a i vy si jej určitě zamilujete, stejně jako nedaleký Löwitův mlýn.

zakladni-skola

Základní a střední škola

gymnázium U Libeňského zámku patří k jedněm z nejstarších a největších v Praze. Jeho historie sahá až do roku 1909 a je fakultní školou Pedagogické a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Dock in photos

Prohlédnout galerii